Efektivní jazykové vzdělávání

Efektivní jazykové vzdělávání pro Vaše zaměstnance

Jazyková kompetence zaměstnanců je pro podnik základem úspěchu

Ať už se jedná o cestovní kanceláře, banky, supermarkety, výrobce automobilů či společnosti z oblasti energetiky, je základem úspěchu a bezproblémového fungování každé společnosti efektivní a rychlá komunikace. V dnešním globálním světě velkých nadnárodních společností je pro zaměstnance znalost alespoň jednoho cizího jazyka naprostou nutností. Velkou roli hraje samozřejmě nejen počet jazyků ovládaných na komunikativní úrovni, ale především kvalita jazykových znalostí.

 

Víme, co je klíčové pro kvalitní jazykové znalosti Vašich zaměstnanců

Každého zaměstnance chápeme jako individualitu. Každý pracuje na určité pozici, je konfrontován s cizími jazyky v různé míře a má také určité předpoklady pro úspěšné zvládnutí jednotlivých cizích jazyků. Ať už si u nás objednáte individuální či skupinovou firemní výuku, bude náš přístup v těchto základních aspektech stejný. U každého zaměstnance stanovíme s co největší přesností metodu, kterou se bude cizí jazyky učit co možná nejefektivněji a současně určíme časový horizont pro posun jazykových znalostí na další nejbližší úroveň.

 

Pečujeme nejen o odbornou terminologii Vašich zaměstnanců

V jazykovém vzdělávání pro firmy hraje důležitou roli samozřejmě jazyková akvizice odborné terminologie z oboru, ve kterém daná firma působí. Může jít o terminologii obchodní, ekonomickou, bankovní, právní, lékařskou či jinou z mnoha dalších průmyslových odvětví. A právě koncentrace na odbornou slovní zásobu je jedním z pilířů našeho firemního jazykového vzdělávání. Svoji roli v hodinách hraje samozřejmě také klasické pojetí hodin cizích jazyků včetně procvičování obecné slovní zásoby, gramatiky či konverzace na pokročilejší úrovni. Hodiny koncipujeme vyváženě a komplexně tak, aby mohli Vaši zaměstnanci dělat vyjímečné pokroky za co možná nejkratší dobu.

 

Pravidelně sestavujeme metodické plány pro jasné výukové cíle

Během výukového cyklu vytváříme pravidelně takové metodické plány, které umožňují, aby byla výuka vedena systematicky, účelově a efektivně. V metodických plánech je zohledňován aktuální pokrok každého zaměstnance, což výrazně přispívá k tomu, že nabyté jazykové znalosti jsou opravdu kvalitní a trvalé. Metodické plány sestavujeme jak pro individuální, tak pro skupinové firemní kurzy. Nedílnou výhodou metodických plánů je snadna orientace v dalším vedení výuky a stanovování úrovně obtížnosti. Např. zaměstnanci, u kterých je vysoce pravděpodobné, že budou vysláni do zahraničí či do zahraničí trvale přesídlí, jsou cíle výuky nastaveny ještě o něco výše.

 

Součástí výuky jsou rozřazovací testy i pravidelná evaluace pokroku

Základem smysluplné výuky je přesné stanovení úrovně pokročilosti, které každému studentovi přinese motivaci a chuť do studia, neboť jej staví před úkoly, které odpovídají jeho reálným znalostem. Na tyto znalosti se dá při další výuce bez obtíží navázat. Výuka je efektivní také díky pravidelnému ověřování jazykových znalostí, jehož výsledky jsou směrodatné pro nastavení dalšího nejbližšího stupně obtížnosti a udržitelného tempa, které se v průběhu výuky mohou podle potřeb měnit. Tyto organizační prvky výuky jsou velice přínosné a je možné je po vzájemné dohodě zapojit do jazykového vzdělávání.

 

< Zpět na Jazykové kurzy pro firmy

Stáhněte si ZDARMA E-book 10 tipů jak se úspěšně naučit cizí jazyk

Ivana K.

S lekcemi jsem byla velmi spokojená, pan lektor byl milý, flexibilní, hodiny pro mě byly přínosné, a proto plánuji dokoupení dalších Více


Doporučujeme: