Úvod > Články > Ohlédnutí se za rokem 2014 aneb co se nám a našim studentům letos povedlo
*/ ?>

Ohlédnutí se za rokem 2014 aneb co se nám a našim studentům letos povedlo

Náš týmDoba adventní je nejen dobou přípravy na Vánoce jakožto křesťanského svátku, ale také dobou, která je spjata s novými očekáváními, bilancováním, a tudíž ohlédnutím se za uplynulým rokem a přípravou na rok nadcházející.

Doba adventní je nejen dobou přípravy na Vánoce
jakožto křesťanského svátku, ale také dobou, která je spjata s novými očekáváními, bilancováním, a tudíž ohlédnutím se za uplynulým rokem a přípravou na rok nadcházející.

A stejným pohledem bychom chtěli na dobu adventní nahlédnout i my a poněkud trochu zabilancovat nad rokem uplynulým. Nebudeme však bilancovat s tím, čeho jsme dosáhli my, nýbrž s úspěchy vás, těch, kteří jste v kalendářním roce 2014 či již delší dobu společně s námi a jdete cílevědomě po cestě za vytouženým úspěchem při studiu cizích jazyků.

Náš tým

V první řadě je nutné podotknout, že se nám úspěšně daří naplňovat hlavní cíle, které jsme si předsevzali nejen pro kalendářní rok 2014, ale které jsou základními stavebními kameny pro váš úspěch každý rok, a sice:

1. MOTIVACE KE STUDIU

U více než 90 procent z vás se nám podařilo probudit motivaci ke studiu toho cizího jazyka, který jste u nás poptávali, a nakonec začali studovat.

2. VIDITELNÝ POKROK

Když jste se již pro naši výuku rozhodli a získali motivaci ke studiu, tak jste si možná ani neuvědomili, že jste motivaci získali díky viditelnému a slyšitelnému pokroku za několik málo hodin a mohli jste si tak říct, „Mluvím, rozumím, umím to napsat správně.“ či „Mám ze svých výkonů při používání cizího jazyka lepší pocit.“, což je přesně oním impulsem, který vás žene za dalšími metami.

3. REALISTICKÉ CÍLE

Nikdy nebylo naším cílem naslibovat vám modré z nebe, které nakonec nepřijde. A o to sladší je potom výsledek, kterého opravdu dosáhnete.

A my jsme proto velice rádi, že se nám společně daří naplňovat to, co jsme si předsevzali. Motivace ke studiu, viditelný pokrok a realistické cíle jsou prvními předpoklady pro to, abychom byli schopni naplnit vaše očekávání, a to se nám očividně daří. Řady těch, kteří s námi studují, jsou opět o něco větší, což svědčí o tom, že motivaci ke studiu a k reálnému pokroku s námi v žádném případě neztrácíte.

Samozřejmě i v letošním roce se s námi někteří naši studenti již rozloučili. Nicméně stalo se tak především z toho důvodu, že cíl, který si na začátku svého studia s námi předsevzali, se již splnil. Buď se u nás připravovali cíleně na složení určité jazykové zkoušky, kterou složili, a na základě které poté obdrželi osvědčení o jejím složení či se chystali na určitou cestu do zahraničí, na které se potřebovali prostě a jednoduše domluvit.

Ze všech výše uvedených důvodů jsme naplněni optimismem, a s obrovskou nadějí vyhlížíme do roku 2015, ve kterém bychom chtěli spolu s vámi dosahovat stejných úspěchu jako v roce stávajícím. A tak je i nadále našim přáním, aby vaše úspěchy pro vás byly ještě větší motivací pro dosahování ještě vyšších cílů než doposud, a abyste se tak čas od času mohli zastavit a plni udivení si uvědomit, jak obrovský kus cesty jste již ušli a že se opravdu vyplatilo kráčet po cestě, kterou se vám snažíme vždy usnadnit.

Za celý lektorský tým a Jazykové studio Bonmot

váš Mgr. Tomáš Kimla