Úvod > Články > 5. tip pro efektivní studium
*/ ?>

5. tip pro efektivní studium

_DSC0028_zmenšenéPátý tip – Věřte si, dokážete to!

Bez víry, a potažmo bez víry v sebe sama, člověk nedokáže nic. Vaše sebevědomí bude růst s tím, jak bude růst počet pozitivních zkušeností.

Základem je však víra v sebe sama. Ve své schopnosti. Pokud kromě toho budou mizet obavy, zůstanete aktivní, budete postupovat od jednoduššího ke složitějšímu a hlavně se cizí jazyk budete snažit vnímat jako přirozenou součást vašeho života a ne opravdu jako něco „cizího“, potom vás úspěch při studiu cizích jazyků nemine!

Skutečný pocit sebevědomí vzniká v okamžiku, kdy si jsem jist, že se komunikace zdařila přesně podle mých představ a potřeb. Zpočátku je proto dobré si přesně stanovit cíl a nesnažit se přespříliš improvizovat. To by vašemu sebevědomí mohlo uštědřit lekci, která by poté opět zbrzdila další pokrok.

Pro zdravé sebevědomí se proto vyplatí postupovat od kontrolovanější a jednodušší komunikace přes mohutné studium gramatiky a slovíček dle vašich aktuálních studijních potřeb až po zcela nahodilou, improvizovanou konverzaci, u které se nebudete bát nečekaných dotazů a budete si jisti vašimi znalostmi a dovednostmi natolik, že už vás opravdu nic nepřekvapí. Tento postup vede k sebevědomí, kterým již jen tak něco neotřese.

Elda

Osvojování si cizího jazyka v podobě studia gramatiky a cizích slovíček potom budete brát vlastně jako aktuální nutnost, na kterou se nicméně budete těšit.

Závěrem je dobré si položit otázku: „Co může udržet vaši studijní motivaci?“ U této otázky se však nabízí ještě jiná otázka, a sice: „Co je tím nejvyšším cílem při osvojování si cizího jazyka?“. Odpověď je jasná: Je to jeho přirozené vnímání.

Při studiu cizích jazyků nám jde především o to, abyste se v cizím jazyce cítili jako doma.

Jedině tak bude váš domov stále větší a větší.

Začít můžete již dnes!

 

Vaše Jazykové studio Bonmot

… jazyky, co mají šťávu!

 

 …………………………………………………………………

Přečtěte si také:   První tip   Druhý tip  Třetí tip  Čtvrtý tip